Nahrávky skupiny The TRIAL nově na Bandcamp   (17.1.2022)
Bandcamp nově nabízí informace o všech publikovaných albech a singlech skupiny The TRIAL a jednom jejich nevydaném demo-albu. U většiny titulů je možné přímo poslouchat všechny skladby. Prémiová volba pak zahrnuje neomezené streamování prostřednictvím bezplatné aplikace Bandcamp a navíc download ve vysoké kvalitě (FLAC a dalši formáty).
Fanoušci skupiny The TRIAL, kteří po této službě již dlouho volali, tak mají tyto dnes již raritní nahrávky ještě blíže na dosah.
Více přímo zde: The TRIAL na Bandcamp.


THE TRIAL spolu s CAMOUFLAGE - dvojkoncert, jaro 2015   (15.10.2014)
The TRIAL vystoupí na společném dvojkoncertě s legendárními německými CAMOUFLAGE na jaře 2015 v Bratislavě a Praze. Bližší informace a termíny budou zveřejněny již brzy ...


SKLADBA "PULL IT BACK" NA KOMPILACI "2013 - 2003 = 10 YEARS OF 4MG RECORDS"   (27.11.2013)
Vydavatelství "4mg Records" zařadilo skladbu skupiny "The Trial - Pull it Back" na svoji výroční kompilaci nazvanou "2013 - 2003 = 10 Years of 4mg Records". Vydává ji jako limited edition na klasické magnetofonové kazetě. Poslechnout nebo objednat si ji je možné zde. Informace jsou také na facebooku. Sbírka je to velmi osvěžující a máme z ní velikou radost.FOTO Z KONCERTU SKUPINY "The TRIAL"   (11.3.2013)
Zde je malá ukázka z koncertu elektronické skupiny The TRIAL, která po dvacetileté odmlce vystoupila 25.5.2012 v pražském klubu Podsklepeno. Koncert předvedla ve své původní sestavě.


(zobrazit foto v plné velikosti)


SVĚTOVÁ PREMIÉRA TERRIBLE SCREAM ('88 DEMO VERZE) NA REDLIGHTRADIO   (24.1.2013)
Skupina The TRIAL uvolnila ze svého archivu další specialitu. Prvotní demosnímek skladby Terrible Scream, která se ve studiové verzi (album Pictures - 1991) stala oblíbeným úlovkem pirátských kompilací po celém světě. Někteří fanoušci brzy objevili, že videoklip k této skladbě, který je k vidění na stránkách skupiny, obsahuje jinou verzi nahrávky a začali se jí dožadovat. The TRIAL nakonec s jejím zveřejněním souhlasil, ale výhradně prostřednictvím rádia Redlightradio.net v jehož show "Neon Decay" si tak tato nahrávka 23.1.2013 v 17:00 odbyla světovou premiéru. Dvacet pět let po jejím vzniku.
Zde je anonce na pořad: „ …. Neon Decay (5-6pm) will be playing an unreleased version of The Trial's Terrible Scream ('88 demo version), first time to be heard! Also: [...]“
a pořad si je možné přehrát zde nebo zde (SoundCloud)
KONCERT SKUPINY The TRIAL   ! EXKLUZIVNĚ !  (25.5.2012)
Elektronická skupina The TRIAL vystoupí po dvacetileté odmlce v pražském klubu Podsklepeno. Ve své původní sestavě zahraje skladby z alb „Pictures“ a „No Love in Future“. Všichni příznivci kapely a fanoušci elektronické hudby jsou zváni.

kdy: v pátek 25.5.2012 v 19:30
kde: Klub Podsklepeno (budova DDM, Karlínské náměstí 7, Praha 8 - Karlín, Metro B - Křižíkova)
vstupné: dobrovolné
mapa


"THE TRIAL - ECHOES OF LOVE" (DEMO LP - 1989)   PREMIÉRA  (28.9.2011)
Na přání fanoušků se skupina The TRIAL rozhodla uvolnit původní demosnímky svého new-beatového projektu z roku 1989. Přestože hlavní tvorbu skupiny představoval melodický synthpop (kompletní diskografie v MP3 je zde), rozhodl se The TRIAL v roce 1989 prozkoumat tímto projektem i tuto specifickou oblast elektroniky. Toto jsou demonahrávky new-beatového alba nazvaného Echoes of Love, které vznikly v domácím studiu před 22 lety. Album nebylo nikdy realizováno. Na jeho základě ale vznikla skladba Sex Story (1990), slušně bodující na B straně prvního singlu kapely. Dvě skladby z alba Echoes of Love navíc získaly v roce 2009 videoklipovou podobu (níže zde v aktualitách). Pro samotný The TRIAL má tato odbočka z jejich hlavního tvůrčího směru zvláštní, nespecifikovatelný význam a atmosféru.

The player will show in this paragraph
If not, click here to switch to html5 version


Download: Demoalbum "The TRIAL - Echoes of Love" (1989) je možné stáhnout zde.


"THE TRIAL - PICTURES" NA BLOGU NEWYORKSKÉHO DJe   (7.7.2011)

You may be familiar with this band via the Crispy Nuggets VA compilations, one which featured a loose track from this LP and another the b-side off the band's debut 7''. I've been playing this LP out a lot lately at the Wierd party, so for those who have been asking about this one, here it is!
Released in 1991, here we have the debut LP from The Trial, a six piece (!) Czechoslovakian synth band. Fans of the heavy synthpop sound of the late 80s (Depeche Mode, Camouflage, Xymox's "Obsession") should find lots and lots to love on this LP. A few of the songs haven't aged so well, but the majority of this LP (especially side B) is phenomenal and I can't stop listening to it. Don't take my word for it though, see for yourself!
If you'd like to read more about the band, click HERE for a page run by a devoted fan. Unfortunately, the main history of the band has yet to be translated to English, but still plenty of info to be had. Be sure to click here to check a few video clips of the band, all three which hail from the band's pre-LP era. Lots of photos here!
By Frankie Teardrop.
http://www.systemsofromance.com/blog/2011/07/the-trial-pictures-lp/


"THE TRIAL - SEX STORY" NA KOMPILACI CRISPY NUGGETS   (8.6.2011)


Kompilace: Crispy Nuggets - Various Artists (Vol. 5)
http://crispynuggets.blogspot.com/2011/06/various-artists-crispy-nuggets-vol-5.html


"THE TRIAL - TERRIBLE SCREAM" NA KOMPILACI CRISPY NUGGETS   (2.7.2010)


Kompilace: Crispy Nuggets - Various Artists (Vol. 2)
http://crispynuggets.blogspot.com/2010/07/various-artists-crispy-nuggets-vol-2.html


NOVINKOVÝ VIDEOKLIP (26.7.2009)
Letos druhý a pravděpodobně poslední videoklip skupiny The TRIAL - "Pull It Back" vytvořil opět MaxOne. Klip i ReEdit tracku vznikl letos na jaře a stejně jako ten předchozí navazuje na nepublikovaný projekt "Echoes of Love". Členové kapely v něm tentokrát přímo účinkují, což je donutilo opět se sejít a společně pracovat. Spekulace o tom, že tato hudebně vizuální teleportace ovlivní restart kapely je neopodstatněná, nikoliv však vyloučená. Takže uvidíme.

The TRIAL - Pull It Back (ReEdit by MaxOne)
Pro přehrání klikněte
na okno videa.

Track i klip jsou volně šiřitelné a je možno
je stáhnout zde:

AUDIO MP3 (5MB)
AUDIO WAV (32MB)
VIDEO DIVX (57MB)
VIDEO MPEG (142MB)

Videoklip s komentáři a hodnoceními je také na:

YouTube
Stream

The TRIAL najdete také na YouTube MySpace Last.fm Bandzone Wikipedia


NOVÝ TRACK A NOVÝ VIDEOKLIP - THE TRIAL 2009 (24.5.2009)

Na přání fanoušků uvádíme nový videoklip skupiny The TRIAL - “Let‘s Shake Down“. Track vznikl jako remix jedné z nepublikovaných skladeb, která byla součástí new-beatového projektu “Echoes of Love“. Spolu s videoklipem jej pro nás v dubnu 2009 vytvořil MaxOne. Doufáme, že se Vám bude líbit a že Vám tento malý dárek udělá radost.

The TRIAL - Let‘s Shake Down (Remixed by MaxOne)

Pro přehrání klikněte
na okno videa.

Track i klip jsou volně šiřitelné a je možno
je stáhnout zde:

AUDIO MP3 (6MB)
AUDIO WAV (41MB)
VIDEO DIVX (67MB)
VIDEO MPEG (182MB)

Videoklip s komentáři a hodnoceními je také na:

YouTube
Stream

The TRIAL najdete také na YouTube MySpace Last.fm Bandzone Wikipedia


VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK  (22.12.2008)

Krásné Vánoce a hodně štěstí v novém roce vám všem přeje skupina "The TRIAL".


ENGLISH VERSION OF SITE LAUNCHED  (25.8.2008)

English version of The TRIAL website added.
--> quick link --> www.thetrial.cz/en


ČESKÁ STOPA VE SVĚTOVÉ POPULÁRNÍ HUDBĚ  (28.3.2008)

Markéta Irglová s Glenem Hansardem převzali na konci února Oscara za nejlepší filmovou píseň. O pár dní později se oceněná skladba "Falling Slowly" vyšplhala na 61. místo amerického singlového žebříčku, soundtrack se prodral dokonce do Top 10. Byl to ale opravdu největší úspěch české hudby ve světě?
Berounská electro-popová kapela The TRIAL natočila v roce 1990 svůj první singl "In The Fiction Press". Protože měli sebevědomí na rozdávání, rozhodli se poslat vinyl s dvěma anglicky zpívanými písněmi nejen do českých a slovenských médií, ale i za hranice." ... --> celý článek    (autor: Karel Veselý, Musicserver.cz)


20 LET SKUPINY THE TRIAL  (24.2.2008)

V červnu tohoto roku oslaví všichni fanoušci skupiny The TRIAL významné dvacáté výročí od jejího založení. K oslavám kulatého jubilea se pravděpodobně připojí i členové Trialu. Mohlo by tedy jít o nevšední a zajímavý zážitek. Podrobnosti o akcích se dozvíte zde na tomto webu. Takže pečlivě sledujte. Skupině v předstihu gratulujeme!


OFICIÁLNÍ SPUŠTĚNÍ WEBOVÝCH STRÁNEK  (22.2.2008)

Tyto profilové stránky o skupině The TRIAL byly oficiálně spuštěny v pátek 22.2.2008. Snad se tímto počinem podařilo splnit přání fanoušků i zájemců o informace o této skupině. Nechť stránkám pomůže i magické datum jejich zrození.


The TRIAL je název hudební skupiny, která existovala v letech 1988 až 1993. Vznikla v Berouně odkud expandovala prostřednictvím nahrávek, koncertů a médií do Prahy a zanedlouho do celého Československa. Její styl byl označován jako technopop (neboli též synthpop). Sama kapela se hlásila k odkazu elektroniky 80-tých let. Těžištěm práce bylo studiové nahrávání a experimentování se zvukem.

Pod hlavičkou The TRIAL vyšly dva singly a dvě alba. Skupina natočila také tři videoklipy pro TV. Stranou nezůstalo ani koncertní vystupování. Během své existence připravil The TRIAL dva samostatné koncertní programy, které při desítkách vystoupení zajišťovaly skupině nezbytný kontakt s fanoušky. Vrcholem se stala podpora legendárního britského DJ a hudebního publicisty BBC Johna Peela, který skupinu pozval do Anglie a vysílal její nahrávky na BBC Radio One a Radio Luxembourg.